Nauka jazdy konnej

Stajnia czynna:

  • Od poniedziałku do piątku - 17:00 - 20:00 ( zastępy)
  • W soboty -  lonże i jazdy indywidualne ze względu na pandemię się nie odbywają.
  • Niedziela i święta - nieczynne

Nauka od podstaw:

Na początek nauki jazdy konnej, każdy jeździec musi jeździć na lonży. Do zastępu może iść dopiero gdy umie sam powodować koniem, utrzymuje wystarczająco dobrą równowagę na koniu i instruktor oceni, że jeździec jest na to w pełni gotowy.

Jazda w zastępie to kolejny etap nauki, w którym jeździec doskonali swoje umiejętności jeździeckie. Ćwiczy dosiad, uczy się dobrze prowadzić konia oraz poruszać bezkolizyjnie po ujeżdżalni wraz z innymi jeźdźcami. Kiedy jazda na ujeżdżalni w zastępie jest wystarczająco opanowana, jeździec może wybrać się w teren wraz z instruktorem i resztą zastępu. Jesteśmy jedną z niewielu  stajni w której jeźdźcy są przydzielani do zastępów o podobnym poziomie zaawansowania.Również pierwszą w naszym mieście dysponującą tylko mniejszymi końmi. Dysponujemy konikami polskimi, hucułami i fiordami.Jeździmy maksymalnie w 5-cio osobowych grupach.

Nasze konie rekreacyjne:

Nasze konie są zdrowe, grzeczne , wybiegane codziennie przez wiele godzin na  pastwiskach gdzie zostawiają  nadmiar energii zamiast pod jeźdźcem. Mamy od lat to samo stado, które ustaliło sobie hierarchię a to pozwala im czuć się bezpiecznie. Nie posiadamy koni po przejściach ani wyeksploatowanych sportem. Wszystkim im człowiek kojarzy się dobrze i chętnie z nim współpracują. Codziennie dbamy o higienę boksów pastwisk i całego ośrodka. Dokładamy wszelkich starań, aby  przekazywać  najlepiej jak potrafimy naszą wiedzę, zapewnić  nowoczesne, schludne warunki do pobytu u nas nie tylko dla jeźdźców ale też dla innych odwiedzających. Chcemy, aby jazda rekreacyjna była  postrzegana jako  kreatywny sposób spędzania  czasu kiedy jeździec się hartuje i ćwiczy  swoje ciało. Kontakt z koniem uwrażliwia wszystkie zmysły i daje wiele satysfakcji.Nie ma nic równie pięknego jak widok człowieka i konia współpracujących ze sobą w pełnej jedności i zrozumieniu.Jesteśmy całym sercem oddani tym zwierzętom i moglibyśmy bez końca im się przyglądać i o nich opowiadać.

UWAGA!!!

Na jazdy umawiamy się tylko i wyłącznie osobiście.Podczas ustalamia terminów pobieramy  pełną kwotę za jazdy.

Nie ma możliwości przedłużenia ważności karnetów lub wyjeżdżenia go przez osoby trzecie.

Pojedynczo wykupywane jazdy można przekładać dwukrotnie z 3 -dniowym wyprzedzeniem.

Prosimy o przemyślane ustalanie terminów.

CENNIK  znajduje się w  Aktualnościach.

Obowiązuje ograniczenie wagowe do 80kg.

 

Na jazdy zapisujemy osoby od 10-go do 70-go roku życia.  Nie prowadzimy oprowadzanek dla małych dzieci.

 
Którego konia lubisz najbardziej?